Κυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012

Ανατροπή στην ανατροπή σε ημίχρονο “διαφήμιση” η Μάντσεστερ! (VIDEO)

Σε ένα τρελό ματς με τρεις ανατροπές και 7 γκολ σε 34 λεπτά η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε με 4-3 της Ρέντινγκ και εκμεταλλεύτηκε την ισοπαλία της Σίτι με την Έβερτον (1-1),
αυξάνοντας στους τρεις την διαφορά από τη συμπολίτισσα. Ήττες για Άρσεναλ και Τσέλσι.

Ακόμα μία ανατροπή την φετινή σεζόν για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ που επιβλήθηκε με 4-3 της Ρέντινγκ σε ένα ημίχρονο που αποτελεί διαφήμιση για το ποδόσφαιρο

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 8' με τον Ρόμπσον-Κάνου, ο Άντερσον ισοφάρισε στο 13' και ο Ρούνεϊ με πέναλτι ολοκλήρωσε με ανατροπή. Ο Λε Φοντρ έκανε το 2-2 στο 19' και στο 23' ο Σον Μόρισον έκανε την ανατροπή για την Ρέντινγκ, αλλά ο Ρούνεϊ με το 2ο γκολ του στο 30' ισοφάρισε ξανά. Ο Ρόμπιν φαν Πέρσι στο 34' με το το 10ο φετινό του τέρμα διαμόρφωσε το τελικό 3-4 που έφερε την Γιουνάιτεντ στο +3 από τη Σίτι η οποία έμεινε στο 1-1 με την Έβερτον.

Ήττα σοκ εντός έδρας για την Άρσεναλ με 2-0 από τη Σουόνσι, ενώ η Τσέλσι έμεινε χωρίς νίκη για 7ο σερί ματς χάνοντας με 3-1 από την Γουέστ Χαμ.
Τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής:
Σάββατο
Γουέστ Χαμ - Τσέλσι 3-1 (63' Κάρλτον Κόουλ, 86' Ντιαμέ, 91' Μαϊγκά / 13' Μάτα)
Άρσεναλ - Σουόνσι 0-2 (88' και 90' Μίτσου)
Φούλαμ - Τότεναμ 0-3 (56' Σάντρο, 72' και 77' Ντεφόου)
Λίβερπουλ - Σαουθάμπτον 1-0 (43' Άγκερ)
Μάντσεστερ Σίτι - Έβερτον 1-1 (43' πέν. Τέβες / 33' Φελαϊνί)
ΚΠΡ - Άστον Βίλα 1-1 (18' Μάκι / 8' Χόλμαν)
Γουέστ Μπρομ - Στόουκ 0-1 (75' Γουάιτχεντ)
Ρέντινγκ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 3-4 (8' Ρόμπσον-Κάνου, 19' Λε Φοντρ, 23' Σον Μόρισον / 13' Άντερσον, 16' πέν. και 30' Ρούνεϊ, 34' Φαν Πέρσι)